امروز : پنج شنبه، 15 خرداد 1399

اطلاعیه مهم آموزشی درخصوص دروس عمومی...

با عرض سلام، ضمن آرزوی سلامتی و بهروزی برای تمامی استادان و دانشجویان گرامی و دعا جهت رفع بلایا، مشکلات و بیماری ها به استحضار می رساند در رابطه با نوع برگزاری دروس عمومی شامل (معارف اسلامی، اندیشه سیاسی و وصیت نامه امام (ره) و ...)  لازم است به موارد ذیل توجه شود:

*دروس عمومی گروه معارف:

۱- با توجه به راه اندازی سیستم آموزش برخط و برگزاری کلاس‌ها در سامانه آموزش مجازی مطابق قوانین دانشگاه،  کلاس‌های معارف اسلامی نیز مانند سایر دروس از طریق سامانه‌ی برخط دانشگاه برگزار می‌گردد. و لازم است دانشجویان نیز مانند سایر دروس از همین سامانه جهت گذراندن درس استفاده نمایند و لذا در ادامه‌ی ترم نیاز به مراجعه به سایت نهاد در این شرایط نیست.

۲- در رابطه با کلاس های تعطیل شده در اسفند ماه لازم است دانشجویان گرامی جهت جبران هر جلسه کلاس حضوری لغو شده، دو جلسه از دروس آموزش مجازی موجود در مرکز آموزش مجازی دانشگاهیان(نهاد)  ec.nahad.ir را متناسب با موضوع درس خود انتخاب نموده (مجموعا ۸ جلسه) و گواهی گذراندن آن را جهت ارائه به استاد درس مربوطه از سایت اخذ نمایند.

۳-شرکت در کلاسهای نهاد علاوه بر جبران جلسات لغو شده، بخشی از ۲۰ نمره آزمون پایان نیم سال جاری را به خود اختصاص خواهد داد که توسط استاد اعمال می ‌گردد. (تا سقف حداکثر ۵ نمره).

۴- به ازای تعداد جلسات مازادی که توسط دانشجویان از سایت آموزش مجازی دانشگاهیان گذرانده می شود، به صلاحدید مدرس مربوطه تا سقف ۲ نمره به عنوان فعالیت کلاسی در نظر گرفته خواهد شد.

۵- در مورد درس اندیشه سیاسی و وصیت نامه امام (ره)  لازم است اساتید محترم 4 جلسه 2ساعته آنلاین در سامانه آموزش مجازی دانشگاه برگزار نمایند که معادل یک واحد درسی می باشد.

6- لازم به یادآوری است تشکیل کلاس های جبرانی با هماهنگی قبلی بین استاد و دانشجویان در ساعات غیر کلاسی امکانپذیر می باشد، همچنین درج جزوه و منابع درسی و اطلاع رسانی به دانشجویان هر کلاس از طریق پورتال اساتید نیز امکان پذیر می باشد.

*درس آشنایی با دفاع مقدس :

درس آشنایی با دفاع مقدس از طریق سامانه آموزش مجازی برخط دانشگاه انجام می شود و می بایست برای برگزاری کلاس های جبرانی این درس، اساتید محترم در ساعت های غیر ساعت درسی با  هماهنگی دانشجویان اقدام لازم را به عمل آورند .

*درس آشنایی با قرائت و روانخوانی قرآن:

جهت بهره مندی کافی از معارف قرآن کریم، با لطف خدا و همکاری اساتید این گروه، بسته آموزشی این درس تهیه و در سامانه آموزش مجازی دانشگاه بارگذاری شده است، منبع درسی مورد استفاده، کتاب "آموزش قرائت قرآن کریم تالیف گروه محققین پژوهشکده قرآن و عترت(ع) دانشگاه آزاد اسلامی"می باشد. لذا دانشجویان محترم می توانند جهت دریافت فایل آموزش تصویری درس به درس و متن pdf کتاب فوق الذکر به آدرس سایت واحد تهران شمال مراجعه و نسبت به دانلود متن کتاب و دروس اقدام نمایند.

۱شایان ذکر است مطالب درسی ارائه شده، منبع رسمی امتحان خواهد بود و آزمون کتبی درس قرآن در پایان نیمسال بصورت هماهنگ برگزار خواهد شد و بر اساس بخشنامه، از مجموع ۲۰ نمره این درس، ۱۲ نمره مربوط به آزمون شفاهی می باشد  و ۸ نمره مربوط به آزمون کتبی پایان ترم خواهد بود. در صورت صدور و  ابلاغ بخشنامه های آتی هر گونه تغییردر شرایط برگزاری آزمون نهایی متعاقبا اطلاع رسانی خواهد شد

۳لازم بذکر است دانشجویان محترم در صورت نیاز می توانند علاوه بر استفاده از این بسته آموزشی آفلاین، در کلاس های آموزش مجازی برخط دانشگاه هم که توسط اساتید محترم برگزار می شود، طبق برنامه درسی نیمسال جاری  شرکت نموده و سوالات  و  ابهامات خود را مطرح نمایند.

درس تربیت بدنی و ورزش:

با توجه به اینکه این دروس بصورت عملی و نظری ارائه می شود لذا جهت بهره مندی دانشجویان از مطالب آموزشی مربوط به بخش تئوری این دروس، جزوات و مطالبی تهیه و توسط استاد هر درس در پورتال دانشجویان درج شده است. لازم است دانشجویان گرامی با مراجعه به پورتال خود (قسمت جزوات آموزشی)  از این مطالب بهره مند شوند. شایان ذکر است پس از عادی شدن شرایط، بخش عملی این دروس تشکیل خواهد

با آرزوی سلامتی و شادکامی


بازگشت


نظرات :

ارسال نظر