امروز : یکشنبه، 28 مهر 1398

اطلاعیه ثبت نام کاردانی ترم بهمن

پيرو اطلاعيه مورخ 97/10/13 و براساس مصوبه جلسه شانزدهم شوراي سنجش و پذيرش مورخ 97/10/12 بدينوسيله به اطلاع كليه داوطلبان علاقه‌مند به تحصيل در كدرشته‌هاي تحصيلي دانشگاهها و موسسات آموزش عالی غیر دولتی –غیرانتفاعی دوره هاي كارداني نظام جديد سال1397 (اعم از داوطلباني كه در پذيرش دوره‌هاي مذكور ثبت‌نام نموده و يا ثبت‌نام ننموده‌اند) مي‌رساند براي اطلاع از رشته‌هاي تحصيلي متناسب با نوع مدرك ديپلم خود در شاخه هاي فني و حرفه اي يا كاردانش موسسات پذيرنده، لازم است به لينك جستجوي عنوان موسسه و كدرشته مندرج در ذيل اين اطلاعيه در سایت این سازمان مراجعه نموده و ضمن مشخص نمودن رشته و موسسه مورد علاقه خود، با همراه داشتن مدارك و با توجه به موارد ذيل از تاريخ 97/11/01 لغايت 97/11/13 به مؤسسه آموزش عالي غيرانتفاعي محل پذيرش رشته مورد تقاضا مراجعه نمايند. شايان ذكر است براساس مصوبه فوق فقط ظرفيت خالي مانده مرحله تمديد مهلت ثبت‌نام در پذيرش مهرماه 1397 امكان پذيرش دانشجو دارند و اين كد رشته‌ محل‌ها، شامل فقط اين گونه رشته‌ محل‌هاست و شامل ساير رشته محل‌هايي كه ظرفيت آنها تكميل شده است نمي‌باشد. 

1- كليه متقاضيان مي‌بايست حداكثر تا پايان نيمسال اول سال تحصيلي 98-1397 (تاريخ 97/11/30) داراي مدرك ديپلم نظام قديم (چهارساله) هنرستان، و يا ديپلم نظام جديد در شاخه هاي فني و حرفه اي و يا كاردانش باشند. 

2- كليه داوطلبان مي‌بايست در زمان اعلام‌شده مدارك خود را براي بررسي به موسسه محل تقاضا تحويل نمايند. پس از بررسي مدارك در صورت داشتن شرايط از داوطلب براي تكميل فرم تعهد (براي جلوگيري از ثبت مشخصات داوطلب در چند كدرشته محل و يا چند موسسه) دعوت بعمل خواهد آمد كه در اين مرحله لازم است بابت هزينه ثبت‌نام نسبت به پرداخت مبلغ 220.000 (دويست وبيست هزار) ريال از طريق سيستم پرداخت الكترونيكي در سايت سازمان اقدام نمايند.

3- هر داوطلب منحصراً مجاز است يكي از كدرشته محلهاي مربوط را كه متناسب با مدرك ديپلم خود مي‌باشد و مطابق جدول شماره 4 دفترچه راهنماي ثبت نام و شركت در دوره‌هاي فوق (اين دفترچه از طريق سايت اين سازمان قابل دسترسي مي‌باشد)، انتخاب نمايد. 

4- داوطلبان مي‌بايست در زمان ثبت‌ اطلاعات در سامانه مربوط از طريق موسسات ذيربط درخصوص كد رشته مورد علاقه خود دقت و توجه لازم را بعمل آورند. بديهي است پس از ثبت كدرشته محل، امكان تغيير و يا تعويض براي داوطلبان نيست.

5- آندسته از داوطلباني كه قبلاً در رديف پذيرفته‌شدگان نهايي دوره هاي كارداني نظام جديد (دانشگاه فني و حرفه اي و موسسات آموزش عالي غيرانتفاعي) سال 1397 (اعلام قبولي شهريورماه و مرحله تكميل ظرفيت) قرار گرفته‌اند، چنانچه در اين مرحله متقاضي ثبت‌نام و ادامه تحصيل باشند و در يكي از موسسات ثبت‌نام نمايد، قبولي قبلي آنان در مراحل قبلي لغو خواهد شد.

6- پاسخگويي به اعتراضات داوطلبان درخصوص عدم پذيرش آنها به عهده موسسات  ذيربط خواهد بود و داوطلبان از مراجعه و يا مكاتبه با اين سازمان خودداري نمايند.

7- كليه متقاضيان «مرد» مي‌بايست در زمان ثبت‌نام و شركت دراين مرحله، از نظر نظام وظيفه منعي براي ادامه تحصيل نداشته باشند.

8- پس از انجام ثبت‌نام، افراد به عنوان پذيرفته شده مشروط (در مؤسسه‌اي كه به آن مراجعه نموده‌اند) تلقي مي‌شوند و شروع به تحصيل آنان تا زمان تأييد نهايي اين سازمان به‌صورت مشروط خواهد بود.

مدارك مورد نياز:

1- اصل‌‌ مدرك ‌‌ديپلم ‌متوسطه ‌‌نظام‌‌جديد يا گواهي‌ ‌موقت‌ ‌پايان ‌‌تحصيلات‌ متوسطه‌ نظام‌جديد در يكي‌ از شاخه‌هاي‌ كاردانش‌ يا فني‌ و حرفه‌اي مبني‌ برگذراندن كليه واحدهاي درسي‌ در دوره ‌سه‌ساله‌، كارورزي و كارآموزي حداكثر تا پايان‌ نيمسال اول سال تحصيلي 1397 (تاريخ 97/11/30).

2- اصل‌ مدرك‌ ديپلم‌ يا گواهي‌ موقت‌ پايان‌ تحصيلات‌ نظام‌قديم ‌(هنرستان) مبني‌ برگذراندن‌ كليه‌ دروس‌ چهارساله.

3- اصل‌ شناسنامه‌ و دو برگ‌ كپي‌ از تمام‌ صفحات‌ آن.‌

4- اصل كارت ملي و دو برگ تصوير پشت و روي آن.

4- شش قطعه‌ عكس‌ 4×3 تمام‌ رخ‌ تهيه‌ شده‌ درسال‌جاري‌.

5- مدرك وضعيت نظام وظيفه (براي برادران).

6- ارائه رسيد درخواست تاييديه تحصيلي ديپلم به موسسه محل قبولي (درخواست تاييديه تحصيلي از دفاتر پيشخوان دولت مي‌بايست اقدام شود).

ضمناً داوطلبان گرامي مي‌توانند سؤالات خود را با بخش پاسخگويي اينترنتي پايگاه اطلاع‌رساني سازمان به نشاني: www.sanjesh.org و يا با شماره‌ تلفن گوياي‌: 42163 (كد 021) در ميان بگذارند و از مراجعه حضوري به اين سازمان خودداري فرمايند.

جداول رشته محلهاي مجاز كارداني نظام جديد - مرحله دوم تمديد پذيرش - بهمن ماه فرمت PDF

 


بازگشت


نظرات :

ارسال نظر